Přenosnou vířivku nemusíte mít pouze venku, ale můžete si ji dát i do interiéru. Hodí se dovnitř domu i bytu, na terasu, do zimní zahrady i na chatu. Při dodržení základních požadavků na rovný povrch pod vířivkou si užijete relaxaci v bublinkách mobilní vířivky po celý rok venku na zahradě i doma. Poradíme vám, na co si dát pozor při výběru vhodného místa pro nafukovací vířivku.
Kam postavit mobilní vířivku
Nafukovací vířivka je úžasným společníkem během letních dnů na zahradě. Díky automatickému ohřevu vám v ní bude příjemně, i když venku zrovna nebude tropické počasí. Nenechávejte vířivku po sezóně venku, ale na zimu ji vždy demontujte a uskladněte. Vířivku si však můžete užívat po celý rok. Mobilní vířivku můžete umístit ven i dovnitř. V létě se můžete koupat venku a na zimu můžete mít nafukovací vířivku v bytě, v relaxační místnosti v domě nebo v zimní zahradě.
Podklad pod nafukovací vířivkou
Podklad pod nafukovací vířivkou musí být rovný, pevný a bez nečistot. Pod vířivku proto doporučujeme vždy natáhnout podložku, která spolehlivě ochrání její dno před poškozením. Většinou je podložka už součástí balení. K nafukovací vířivce často získáte i tašku na přenášení i uskladnění. V její blízkosti musíte mít elektrickou zásuvku a přívod vody. Musíte mít také možnost z ní vodu vypustit. Podlaha v okolí vířivky by neměla klouzat, abyste předešli zranění při uklouznutí.
Pozor na nosnost
Při umístění uvnitř domu či bytu nebo do zimní zahrady dávejte pozor na nosnost podkladu. K samotné vířivce připočítejte hmotnost vody dle objemu asi 600 až 1 100 litrů, potažmo kilogramů a váhu osob, které se v ní budou koupat. Ujistěte se, že podlaha zatížení bez újmy opravdu zvládne a poraďte se se statikem. Vodou naplněná a plně obsazená vířivka může snadno dosáhnout váhy i nad 1 tunu. V interiéru má být nafukovací vířivka vždy v dobře větrané místnosti. Z vody se do vzduchu neustále uvolňuje vlhkost, která by mohla způsobit vznik plísní.
Jak a kdy lze používat nafukovací vířivku v zimě
Pro koupání ve vířivce v zimě si určitě dokupte termoizolační podložku. Mobilní vířivku ale přesto nepoužívejte v mrazu. Vždy se řiďte pokyny výrobců vířivky. Zpravidla by venkovní teplota pro bezpečné používání neměla přesáhnout 4 °C. Větší chlad už totiž může poškodit PVC povrch vířivé vany. Pořiďte si plachtu na zakrytí, která udrží vodu teplou a čistou.
Vhodné zastřešení vířivé vany
Pokud budete vybírat vhodné místo pro nafukovací vířivku, zkuste také přemýšlet o vhodném zastřešení vířivky. Ochrání vás v létě před pálivým sluncem i mírným deštěm a vodu před znečištěním. Kvůli údržbě vody ve vířivce se podívejte, jak na čištění bazénu. Poradíme vám také, jak postavit i vyčistit zahradní jezírko.