Podzim může být deštivý, sychravý a chladný, ale také slunečný a příjemný. Ještě máme naději na hezké dny, tak gril neschovávejte. Grilování přece nepatří jenom k létu. Existuje řada dobrých důvodů, proč se do něj pustit také na podzim.
Ať už máte gril na dřevěné uhlí nebo plynový gril, ještě jej neschovávejte do sklepa. Přijdou dny, kdy jej využijete. Pánev na sporáku nikdy nenapodobí tu vůni grilovaného masa z venkovního grilu. Přinášíme 3 důvody, proč byste si měli i vy užít podzimní grilování v trochu chladnějším počasí.
1. Můžete grilovat podzimní zeleninu
Máme sezónu mrkví, tuřínu, brambor a mnoha druhů dýní. Nakrájejte je na proužky či kostičky a ogrilujte. Nemějte strach, že budou bez chuti. Tajemstvím je potřít je olejem smíchaným s dobrým kořením. Poslouží třeba koření na americké brambory, případně grilovací koření.
2. Grilované ovoce je skvělý dezert
Na grilu připravíte hlavní chod i dezert. Grilované plátky podzimního ovoce, jako jsou jablka a hrušky, představují snadnou pochoutku. Na posledních pár minut je posypte skořicovým cukrem a sledujte, jak karamelizují. Pro větší požitek podávejte s kopečkem zmrzliny nebo tvarohem.
3. Žádný otravný hmyz
Za horkých letních večerů je třeba neustále odhánět komáry. Na podzim nic takového není. Nemusíte dávat pozor na mouchy, co sedají na maso, ani kontrolovat, co vás zase šimrá na noze.
A že je moc velká zima? Nemusíte přece grilovat jen večer. Udělejte si dobrý oběd, případně rozestavte židličky kolem grilu, ať se trochu ohřejete. I den se zataženou oblohou bude díky vůni grilovaných pokrmů hned příjemnější. Na zazimování grilu přichází čas až tak v říjnu či listopadu. V tu dobu ho ukliďte ideálně do garáže, případně aspoň přikryjte plachtou. Máte-li plynový gril, bombu skladujte vždy venku, i kdybyste gril samotný schovávali v garáži.
Zdroj: https://www.avenberg.cz/